Де краще купити квартиру?

  • 2 місяці тому назад

Вторинний ринок житлової нерухомості лише трохи поступається за своїм різноманіттям. До основних його переваг варто віднести завершений стан і відповідність потребам покупців якості житла, а також ціновий діапазон.

Згідно з думкою одного з провідних експертів у цій сфері Едуарда Бразаса, за такими критеріями, як абсолютна вартість об’єктів і їх готовність до заселення, «вторинка» є більш привабливою. Однак «первинка» все ж вважається більш перспективною. Тому експерт стверджує, що ідеальним рішенням є так звана «первинна вторинка». Під цим терміном Е. Бразас розуміє квартири, що знаходяться в уже заселених житлових будинках, вік яких не перевищує 10 років, і які мають хорошу планування та ремонт.

Портал Address.ua на кінець червня 2015 року надав наступну статистику. У вторинному сегменті було зафіксовано понад 63 000 пропозицій, тоді як на первинному ринку кількість об’єктів становила лише 16 000. Тим не менш, що стосується вартості квадратного метра, то первинний ринок значно поступається вторинному з його помітно вищими цінами.

Аналітик Михайло Артюхов стверджує, що така різниця пояснюється двома основними обставинами. З одного боку, «вторинка» є вже готовим житлом і супроводжується меншими ризиками для покупців. З іншого боку, висока конкуренція на ринку первинної нерухомості спричинила те, що будівельні компанії почали будувати об’єкти з меншими площами.

Той самий портал Address.ua наводить і інші дані. Найбільшим попитом з точки зору цінового еквівалента користуються квартири, вартість яких не перевищує 40 тисяч доларів. Більше половини запитів відвідувачів ресурсу стосуються саме пошуку об’єктів, що входять до найбільш низького цінового сегмента. Це переважно однокімнатні квартири, розташовані в спальних районах. Крім того, значна частина потенційних клієнтів звертає увагу на такий бюджетний варіант, як «гостинки» за ціною близько 25 тисяч доларів.

На сьогодні ціновий фактор грає ключову роль у процесі прийняття рішень щодо покупки житла. Наступною ціновою категорією за рівнем привабливості є діапазон від 60 до 80 тисяч доларів. З цим пов’язано близько 24% всіх запитів (згідно з порталами Address.ua).

Як вважає М. Артюхов, трикімнатні квартири рідко пропонуються на ринку новобудов. Будівельні компанії в основному роблять акцент на двокімнатних квартирах, які потім можна переробити в трикімнатні, або на комбінаціях з двох двокімнатних квартир.

Також дуже важливо розуміти головні потреби покупців. Так, вирішуючи купити житло в новобудові, майбутній власник інвестує кошти не тільки в нерухомість, але й у ремонт, без якого неможливо обійтись. Наразі пропозиції первинного ринку переважають над вторинними, навіть незважаючи на те, що покупці сильно ризикують своїми грошима.

Compare listings

Порівняйте