Переваги та недоліки типів оздоблення в новобудові

  • 3 місяці тому назад

Купуючи нерухомість в сучасних новобудовах України, багато хто стикається з проблемою вибору внутрішнього оздоблення квартир. Адже таке житло має чимало переваг і, звісно ж, недоліків. Наприклад, прості бетонні стіни без будь-якої обробки коштуватимуть набагато дешевше. Однак завжди приємніше заселитися в готову квартиру, де вже виконано всі ремонтні роботи. Адже так можна заощадити певну кількість часу на пошуках хорошої робочої бригади, а також на самому ремонті, який вимагає повного контролю над усіма процесами.

Як прийняти правильне рішення? На що слід звертати увагу при покупці нерухомості в новобудовах? Пропонуємо детально розібратися в цьому і ознайомитися з простими рекомендаціями від наших фахівців з ринку нерухомості.

Варіанти оздоблювальних робіт
Сьогодні сучасні забудовники України здають будинки в експлуатацію з такими видами оздоблення:

  1. Без оздоблювальних робіт (чернове оздоблення)
  2. White box
  3. Оздоблення «під ключ»

Як показує практика, жоден із цих варіантів не має чітких стандартів чи критеріїв якості. Навіть фахівці ринку нерухомості не зможуть однозначно відповісти на питання: чим відрізняється квартира без оздоблення від квартири з черновим оздобленням. Але для загального розуміння в цій статті ми розглянемо три зазначені види оздоблення.

Без оздоблювальних робіт (чернове оздоблення)
Варіант без оздоблювальних робіт є класичним на українському ринку нерухомості. У таких квартирах просто відсутні перегородки між кімнатами, також немає стяжки на підлогах і комунікацій, але в цей вид оздоблення входить гідроізоляція санвузлів і, як правило, підключене теплопостачання.

А ось у квартирі з черновим оздобленням це все є. Але все одно, купуючи таку квартиру, ви повинні розуміти, що жити в ній одразу не вийде.

Основною перевагою такої квартири може бути тільки ціна. Вона буде значно нижчою за інші варіанти. Крім того, на такому етапі можна легко виявити всі недоліки приміщення: це можуть бути відколи і тріщини на стінах, нерівні поверхні підлоги, помилки в електропроводці. У квартирах з ремонтом цього вже не побачити. Однією з переваг квартири без оздоблення є те, що ви зможете зробити той ремонт, який хочете, втіливши всі свої дизайнерські ідеї.

Серед недоліків можна відзначити додаткові фінансові та часові витрати на ремонт, без якого проживати в новій квартирі просто неможливо. І, звісно, доведеться якийсь час терпіти ремонтні роботи сусідів. Адже ніхто не дасть вам гарантії, що всі одразу виконуватимуть ремонти і будуть жити тихо та спокійно. Це, звісно, призведе до шуму в приміщеннях, брудних ліфтів і під’їздів, а також постійних машин під вікнами з чужими меблями та технікою.

White Box
Цей вид називають передчистим оздобленням. Він передбачає, що ви отримуєте житло, в якому вже виконано всю чернову роботу. Тобто всі стіни та стелі в приміщенні вже оштукатурено, є стяжка підлоги, розведені всі комунікації, ну і, в загальному, на цьому все. Завдання з укладання плитки, поклейки шпалер тощо лягає вже на власника квартири. Такий вид оздоблення підвищує ринкову вартість житла приблизно на 15%. Загалом, з таким варіантом квартири цілком можливо розгулятися і виконати хороший ремонт, який тільки хочете.

Серед недоліків такого типу оздоблення можна відзначити тільки відсутність можливості перепланувати приміщення. Адже тоді вже потрібно буде ламати стіни, шукати бригаду для повторних чернових робіт, що призведе до значних фінансових витрат, які вже включені в ціну квартири з таким оздобленням. По суті, ви двічі заплатите за одну й ту ж роботу майстрів. Переплачувати ще раз буде недоцільно в такому випадку.

Оздоблення «під ключ»
Багатьом покупцям на перший погляд такий підхід здається найкращим, а то й ідеальним. Адже вже позаду титанічні зусилля робітників, щоб привести квартиру в порядок, в яку заїжджай та живи. І стелі відштукатурено, і шпалери поклеєні, і сантехніка встановлена, і двері поставлені. В деяких випадках навіть є меблі. Це все, звісно, дуже заманливо. Однак варто врахувати й той факт, що через оздоблення такі квартири на ринку нерухомості коштують вже значно дорожче — приблизно на 25-30%.

Але є й інші недоліки таких квартир. По-перше, це значна переплата за ремонт. По-друге, матеріали зазвичай використовуються не найкращої якості. Звісно, варто сказати і про те, що за якістю роботи бригади будівельників, ймовірно, ніхто не стежив. І як вони виконували свою роботу, ніхто чесно не визнається. Також серед недоліків — вибір планування і приховані дефекти, які ви можете виявити не одразу, а через якийсь час. Вони також можуть призвести до значних додаткових витрат, як фінансових, так і часових у майбутньому. І всі ці проблеми вам доведеться вирішувати вже самостійно.

Сподіваємося, тепер вам буде трохи легше зробити вибір і оцінити всі ризики при покупці житла в новобудові.

Compare listings

Порівняйте