Кілька років тому в нашому лексиконі з’явилося нове словосполучення – «квартира-студія». Хоча це поняття з’явилося в США ще на початку минулого століття. Популярним цей тип житла став і в Японії. Ідея створення таких квартир полягала в забезпеченні доступним житлом якнайбільшої кількості жителів цієї густонаселеної країни. Постепово таке житло стало популярним і в Європі, але тут власниками студій зазвичай ставали представники творчої молоді.
В Україні квартира-студія є своєрідним компромісом для молодих людей, перехідним етапом від орендованої квартири до власного повноцінного житла. Основною відмінністю студії від звичайної квартири є відсутність перегородок між кімнатами, кухнею та передпокоєм. В такій квартирі відгороджуються лише санвузол і ванна, які, як правило, об’єднані.

Чому студії коштують так дешево?
Основною перевагою таких квартир є їхня нижча ціна. За оцінками деяких експертів, ціна може бути на чверть нижчою, ніж вартість аналогічної однокімнатної квартири. Спочатку студії були малими приміщеннями економ-класу. І навіть радянські однокімнатні “хрущовки” часто переробляли в студії шляхом реконструкції та ремонту. Сьогодні студії можуть бути різних розмірів і зустрічаються навіть в елітних новобудовах. Перші два випадки пов’язані з економією коштів, а останній варіант відображає особливий стиль життя власників.
Коли покупка студії – не найкращий варіант?
Такий тип житла ідеально підходить для людей, які хочуть жити одні в своїй, а не орендованій квартирі, та ведуть активний спосіб життя, багато часу проводячи на роботі чи в навчальних закладах. Квадратні метри в такому випадку використовуються лише як місце для відпочинку і сну. Однак студія може бути не найкращим варіантом для людей, які:
- є інтровертами і планують жити з іншою людиною (партнером, другом, подругою);
- хочуть готувати вдома, включаючи приготування страв на власній кухні;
- мають сім’ю з дітьми.
Для інтровертів життя в студії, навіть з близькою людиною, може стати неприємним досвідом через відсутність особистого простору. Студія також не підходить для людей, які часто готують їжу вдома, оскільки запахи від приготованих страв швидко розповсюджуються по всій квартирі.
Також студія не стане зручним вибором для молодих батьків з дітьми, оскільки в такій квартирі неможливо знайти прихисток від шуму дітей або мати особистий простір.

Чому ціна студії нижча?
Є три основні фактори, завдяки яким ціна студії нижча за однокімнатну квартиру:
- Загальна площа: Відсутність окремої кухні зменшує загальну площу квартири, що дозволяє заощадити на будівництві.
- Експлуатація та ремонт: Менша кількість стін і мінімалістичний інтер’єр дозволяють зменшити витрати на обслуговування та ремонт.
- Рівень попиту: Оскільки студії менш популярні, ніж звичайні однокімнатні квартири, девелопери частіше пропонують на них знижки.
Також однією з переваг є легкість прибирання студії. Відсутність окремої кухні та інших перегородок значно полегшує підтримання чистоти в квартирі. Крім того, потенційні орендарі часто вважають студії менш привабливими, що також може бути позитивом для тих, хто не хоче мати непроханих гостей на довгий термін.
Загалом, квартира-студія є вигідним варіантом для людей з обмеженим бюджетом або тих, хто проводить багато часу поза домом.