Згідно з законодавством України, існують стандарти для різних типів житла. Квартира є окремим структурно обособленим приміщенням у багатоквартирному будинку, площа якого складає 30 і більше м². Житло меншої площі, але з власною кухнею і санвузлом, називається квартирами-гостинками, або малосімейками, малогабаритками, квартирами готельного типу (КГТ). Як правило, це однокімнатні квартири невеликої площі (18-25 м²).
Абревіатура КГТ позначає відразу 2 типи малогабаритного житла: квартиру та кімнату готельного типу, які відрізняються між собою:
- Кухнею. У квартирах вона представлена окремим приміщенням (до 7 м²), в кімнатах – нішою.
- Балконом. У квартирах він може бути передбачений за проектом, в кімнатах – відсутній.
- Санвузлом. У квартирах передбачене наявність туалету і повноцінної ванни, у кімнатах туалет і душова кабіна поєднані.
Перед тим як розглядати готові варіанти КГТ, уточніть у агента з нерухомості, який тип малогабаритного житла ви віддаєте перевагу, щоб уникнути непорозумінь.
Особливості КГТ
Малогабаритки як окремий тип житла мають свої особливості:
- Будуються в багатоквартирних будинках коридорного типу (на поверсі розташовується від 10 до 50 гостинок);
- Складаються з ізольованого житлового приміщення з однією кімнатою площею до 18 м²;
- Прийнятні ціни (малогабаритки коштують на 10-25 % дешевше, ніж звичайні квартири);
- Наявність перегородок між кухнею, житловою кімнатою та санвузлом (якщо вони відсутні, то це не гостинка, а квартира-студія);
- Розташовані в престижних районах з зручною транспортною розв’язкою та важливою інфраструктурою (поруч розташовані садочки, школи, бізнес-центри, поліклініки, метро, автобусні зупинки).

Деякі плутають КГТ з комунальною квартирою або гуртожитком, що неприпустимо.
Гостинки — це автономні квартири з необхідними структурно-обособленими об’єктами.
Переваги малогабаритного житла
Квартири-гостинки складають гідну конкуренцію таким видам нерухомості, як квартири-студії та малогабаритні кімнати, оскільки мають такі переваги:
- Вбудовані внутрішні перегородки. Завдяки інтегрованому зонуванню кожен член родини має своє особисте простір.
- Наявність окремого приміщення для кухні. На відміну від студій, де кухня розташовується на загальній площі, в кімнатах готельного типу передбачена окрема ніша для кухні.
- Малосімейні кімнати та квартири, а також квартири-студії належать до малогабаритного типу житла. Вам потрібно визначитися, яке з них підходить для вашої родини.
Переваги квартир готельного типу
Сучасні малосімейки мають безліч переваг:
- Ціна. КГТ коштують порівняно недорого, єдиним обмеженням є розмір.
- Автономність. Ви отримуєте ізольоване житлове приміщення з окремим входом та виходом.
- Можливість перепланування. Гостинки сучасного типу площею 20 м² можна зонувати меблями, переобладнати під майстерні, офіси, квартири-студії, а також інтегрувати додаткові перегородки та зробити дві кімнати (основну та кабінет або основну та дитячу).
- Смарт-можливості. Завдяки сучасним рішенням можна заощадити простір. Наприклад, добудувати другий поверх і облаштувати там спальні зони, укомплектувати квартиру складними меблями (столи-трансформери, настінні ліжка або дивани тощо).
- Компактність. Невеликі розміри КГТ — перевага для молодих сімей з маленькими дітьми, які будуть на виду у батьків.
- Вигідне розташування. Малосімейки зазвичай будуються в місцях з зручними транспортними розв’язками і неподалік важливих об’єктів інфраструктури.
- Економічність. Поєднати ванну з туалетом, об’єднати балкон з житловою площею або зробити перестановку набагато простіше, швидше і дешевше.
- Варіативність. Малосімейні квартири відрізняються розмірами, дизайном і плануванням.
- Чудовий вибір для інвестування. Завдяки доступним цінам і зручному місцезнаходженню гостинки обирають для оренди молоді сім’ї, самотні люди та студенти.

Недоліки квартир готельного типу
У малосімейках виділяють такі недоліки:
- Незадовільні умови для проживання. Це відноситься до будівель 60-х років, в гостинках сучасного типу таких недоліків немає.
- Розмір. КГТ не підходять для багатодітних сімей або для розміщення великої кількості людей. Але грамотне планування, зонування перегородками або меблями, сучасний дизайн і впровадження смарт-рішень роблять малосімейку чудовим варіантом для проживання.
- Як правило, недоліки виявляються в гостинках, що розташовані в старих будівлях. Малогабаритки в новобудовах не мають таких проблем.
Кому слід вибрати малосімейні квартири?
Спочатку малогабаритне житло будувалося для молодих сімей. Сьогодні тенденції змінилися, і КГТ, крім пар, вибирають:
- Студенти, які приїхали на навчання з інших міст.
- Інвестори, які примножують свій капітал завдяки попиту на малогабаритне житло.
- Пенсіонери, яким зручніше жити в квартирі з невеликою площею.
- Художники, дизайнери та інші творчі особистості, які переобладнують малосімейку під майстерню.
З кожним роком кількість людей, які вибирають КГТ, зростає. Це пов’язано з впровадженням сучасних рішень в цей тип житла.
Як правильно вибрати малосімейну квартиру?

Якщо ви плануєте купити малогабаритну квартиру в новобудові, вам потрібно звернути увагу на:
- Висоту стель. Віддавайте перевагу високим стелям, завдяки яким ви зможете облаштувати другий поверх. Низькі стелі будуть “стискати” житло і візуально зменшувати його.
- Можливість перепланування приміщення. Це необхідно представникам творчих професій, молодим сім’ям з дитиною та парам, у яких один з партнерів працює вдома.
- Транспортну розв’язку та інфраструктуру. Наявність зупинок метро, поліклінік, садочків, шкіл, торгових центрів завжди вітається.
Сучасні гостинки відповідають усім вимогам, які люди висувають перед покупкою житла, і завдяки тому, що вони недорогі, стануть відмінним варіантом для інвестування.