Від розташування та висоти поверху квартири залежить її ціна та комфорт проживання майбутніх мешканців. У радянські часи склався стереотип, що перший і останній поверхи є найменш привабливими для життя. З того часу будівельні норми та матеріали значно покращилися, однак звички у виборі житла залишилися такими ж.

Перший поверх
Від покупки квартири на нижньому поверсі людей зупиняє безліч неприємних асоціацій. Це і шкідники, що тікають із підвалу, і перехожі, які заглядають у вікна, і високий рівень шуму. У новобудовах ці страхи вже не актуальні. Як правило, нижній поверх у них проєктують під комерційні приміщення або будують на цоколі, який згодом здають в оренду. Через це житлові квартири розташовані на висоті 1,5 поверху і вище.
Переваги житла на першому поверсі:
- немає потреби користуватися ліфтом, що підходить людям похилого віку та сім’ям із дітьми;
- нижча вартість (на 10-15%);
- добре видно дітей на вулиці;
- сильний напір води;
- швидка евакуація під час пожеж чи інших надзвичайних ситуацій.
Недоліки житла на першому поверсі:
- неприємні наслідки від сусідства з комерційними приміщеннями (шум або запах);
- високий рівень шуму під вікнами;
- загазованість повітря на вулиці;
- необхідність встановлення решіток на вікна;
- близьке розташування до підвальних приміщень.
Власники цінують інвестиційний потенціал квартири на першому поверсі. У майбутньому є можливість перепродати її дорожче або здати в оренду під комерцію.
Останній поверх
Квартири, розташовані на верхньому поверсі, асоціюються у покупців із пентхаусом і розкішним способом життя. Особливо цінується панорамний вигляд із вікон.

У новобудовах під дахом знаходяться технічні приміщення, які захищають житлові від протікань покрівлі та підвищеного шуму.
Переваги останнього поверху:
- чудовий вид із вікон;
- шум із вулиці майже не чутний;
- чисте повітря (менше автомобільних вихлопів, пилку та пилу);
- відсутність комах;
- сусіди зверху не шумітимуть і не заливатимуть водою;
- у приміщення потрапляє багато тепла та природного світла.
Недоліки:
- можливі проблеми із водопостачанням;
- незручності через перебої у роботі ліфта;
- часті підйоми сходами можуть негативно вплинути на людей із серцево-судинними захворюваннями та нестабільним тиском;
- складність у підйомі великогабаритних меблів та висока ціна її доставки.
Під час покупки квартир на верхніх поверхах багатьох людей насторожує можливість поломки ліфта. У новобудовах усе частіше ліфти оснащуються автономним енергопостачанням, яке запобігає таким неприємностям.
Середні поверхи
Квартири в середині багатоповерхових будинків користуються найбільшою популярністю серед покупців. Винятком є 13-й поверх, який деякі люди не хочуть обирати через забобони. З цієї ж причини особливим попитом користуються квартири на 3-му, 7-му та 9-му поверхах.

Забудовники пропонують цінову політику, за якою найдешевше житло розташоване на 1-4 поверхах, найдорожче – на 4-9. Квартири вище цього рівня будуть цінуватися лише у разі гарного виду з вікон.