Нові правила перепланування квартир

  • 2 місяці тому назад

В Україні було змінено закон, що регулює правила перепланування житлових приміщень. Вони були дещо спрощені, але це не звільняє власників від відповідальності.

Поняття «перепланування»

Щоб розібратися в процедурі та оцінити ступінь відповідальності, варто з’ясувати саме визначення терміну «перепланування». Це поняття включає зміни положення та конструкції перегородок, що не є несучими. Усі зміни, що стосуються комунікацій, несучих конструкцій, фасаду будівлі, відносяться до поняття «реконструкція». Під час проведення реконструкції необхідно скласти проект і затвердити його в державних органах, оскільки неправильно спроектовані зміни можуть стати загрозою для власників приміщення та мешканців всього будинку.

Особливості перепланування і реконструкції

Згідно з змінами в законодавстві, більше не потрібно звертатися в БТІ та отримувати дозвіл, щоб узаконити внесені архітектурні зміни, якщо йдеться не про несучі конструкції.

Існує ряд обмежень, які стосуються будинків, де подається природний газ. Приміщення повинні обов’язково мати вентиляційний канал, двері з щілиною між підлогою та стулкою.

Також заборонено об’єднувати житлову кімнату з кухнею або змінювати розташування кухні так, щоб вона знаходилась над житловою кімнатою сусідів знизу. Забороняється збільшувати житлову площу за рахунок нежитлових приміщень, об’єднувати санвузли.

Відповідальність за незаконне перепланування

Для фізичних осіб відповідальність обмежується попередженням або накладенням штрафу від 1 до 3 необкладаємих мінімумів. Для посадових осіб штраф становить від 3 до 7 мінімумів. Також особа, що несе відповідальність за перепланування, повинна відновити архітектуру приміщення згідно з проектною документацією.

Навіть якщо власник квартири не був оштрафований, у майбутньому можуть виникнути труднощі з продажем квартири. При продажу знадобляться витяги з Реєстру прав власності з вказівкою інформації про нерухомість, а також покупці можуть вимагати технічний паспорт для перевірки фактичної площі квартири, що виявить незаконні зміни.

Як зробити все правильно

Щоб процедура перепланування або реконструкції була виконана за всіма правилами, рекомендуємо виконати наступні етапи:

  1. Розробка проекту архітектором.
  2. Подача проекту в ГАСІ для реєстрації початку робіт.
  3. Виконання робіт під наглядом архітектора та інженера. Присутність фахівців необхідна для контролю роботи будівельників та виконання всіх змін згідно з проектом.
  4. Виклик співробітника БТІ для інспекції квартири та затвердження нового технічного паспорта.
  5. Коли всі роботи будуть завершені, необхідно звернутися в Центр надання адміністративних послуг із заявою про завершення робіт для виклику комісії для інспекції. За результатами об’єкт буде прийнятий в експлуатацію.
  6. Нотаріус або державний реєстратор вносять інформацію про новий технічний паспорт до Державного реєстру.

Вартість виконання всіх робіт із супроводом фахівців може бути дещо вищою за самостійну оцінку всіх етапів. Однак це убезпечить вас від подальшої відповідальності та дозволить зробити всі зміни згідно з законодавством.

Compare listings

Порівняйте