Фахівці нашого агентства визначили, яку нерухомість клієнти розглядають останньою чергою, а також, які фактори можуть стати причиною відмови від покупки квартири вторинного ринку. Список цих факторів виявився досить великим:
- проблемна нерухомість;
- незручне планування;
- поверх;
- сусіди;
- відсутність балкона;
- відсутність ліфта;
- шумоізоляція;
- вид з вікон.

Далі розглянемо кожен пункт детальніше.
Проблемна нерухомість Часто так буває, що за зниженою ціною може ховатися сумнівне минуле житла. Фахівці рекомендують більш детально вивчити документацію на нерухомість, перш ніж укладати договір з власником. Низька ціна може свідчити про те, що власник хоче швидше продати житло. Може статися й так, що у квартири є кілька власників, і один із них може зіпсувати укладення угоди через деякий час. Також не забувайте, що житло могло бути отримано в спадок, і новий власник не хоче розбиратися з боргами, що залишилися. Навіть якщо за наданими документами власник квартири один і він отримав її в спадок, обов’язково зверніться за консультацією до юриста, якому ви довіряєте. Адже може статися так, що інші родичі спробують оскаржити право власника на майно і через суд домогтися частини житлової площі.
Незручне планування Кожен клієнт орієнтується на кількість квадратних метрів і розташування кімнат. Звісно ж, це дуже індивідуальні переваги, і будь-яке планування можна змінити при бажанні. Але буває й так, що попередній власник змінив стіни в квартирі і не узгодив це в документації. Через допущені помилки часто виникають проблеми при продажу нерухомості до позбавлення права власності. Багатьох потенційних покупців не влаштовує варіант маленької кухні, вузького довгого коридору і суміжних кімнат. А такі планування часто зустрічаються в старих будинках. Тому тим, хто хоче виконати ремонт перед продажем квартири, варто подумати про те, що, можливо, доведеться переносити стіни.
Перший і останній поверхи Проблеми перших і останніх поверхів відомі всім давно. Ніхто з потенційних власників не хоче мати справу з голубами на горищі і затопленням, коли тече дах на верхніх поверхах. Серед переваг лише те, що над головою немає сусідів. Найчастіше проблеми з покрівлею виникають в будинках старої побудови. Нижчі поверхи також не дуже люблять через підвальні приміщення, гризунів і т. д. Хоча це більше стосується старих будинків. Однак знайдуться бажаючі і на таке житло, наприклад, ті, хто не хоче користуватися ліфтом і підніматися сходами.

Будинок, район, сусіди Крім квартири, бажано звернути увагу й на сам будинок і район, в якому він розташований. Ціна може залежати від інфраструктури, сусідів по під’їзду і сходовій клітці, а також близькості магазинів. Одних клієнтів приваблює наявність сміттєпроводу в будинку, іншим не підходить запах і бруд, які виникають через нього. У будь-якому разі під час огляду квартири майбутній власник обов’язково побачить своїми очима і під’їзд, і розпитає про сусідів, а може й зайде до них познайомитись.
Відсутність балкона Останнім часом ведуться суперечки про те, що балкон – це пережиток радянського минулого, коли його використовували і як холодильник, і склад для різних речей. Сьогодні ж це може бути і гардеробна, і підсобне приміщення. Але для багатьох по-прежньому важливо мати власний балкон або лоджію. Часто зустрічається об’єднання з кімнатою, де додають панорамні вікна. І в період самоізоляції виявилося, що це можливість побути на свіжому повітрі. Саме тому більшість клієнтів вважають наявність балкона одним із найважливіших факторів при виборі нерухомості.
Відсутність ліфта Звісно ж, до новобудов це не має жодного відношення. А от на вторинному ринку, особливо якщо в родині є маленькі діти або літні люди, це одна з причин відмовитися від покупки. У багатоповерхових будинках для цього передбачені пасажирські ліфти. Але, наприклад, нова меблі або велика коляска в нього вже не помістяться, і це теж можна віднести до недоліків.
Шумоізоляція і шум Звісно ж, потрапляючи додому після довгого або важкого робочого дня, кожен хоче розслабитися і відпочити. Багато потенційних покупців приділяють шумоізоляції дуже велику увагу. Наприклад, важливо, наскільки добре звукоізольовані стіни і як скління балкона захищає від близько розташованої дороги. Деякі моменти не вдається визначити одразу – наприклад, не можна передбачити, що сусіди зверху люблять танцювати. Але основні фактори шуму можна визначити задовго до покупки. Адже поруч можуть бути і торгові центри з завантаженими парковками, і різноманітні дитячі навчальні або розвиваючі заклади, і спортивні майданчики, які однозначно створюватимуть шум. Саме тому багатьом дуже важливо, щоб і стіни, і вікна могли ізолювати сім’ю від шуму і звуків, які дратують.
Вид з вікна Купуючи квартиру, дуже часто клієнти досить вимогливо ставляться до виду з вікон. Нікому ж не сподобаються сміттєві баки під вікнами, чи заводи, або вікна з дому напроти, чи ще щось подібне. Лише небагато хто готовий погодитись на індустріальний пейзаж з ліній гаражів за вікном або цілодобовий торговий центр через дорогу. В основному для покупців дуже важливо, щоб вікна виходили на певну світлову сторону. Завдяки тому, що ринок нерухомості, можна сказати, переповнений найрізноманітнішими вигідними пропозиціями, клієнти отримали чудову можливість відмовлятися від покупки квартири навіть через найбільш незначні на перший погляд фактори.

Вид з вікна завжди буде одним з найважливіших у списку причин, через які важко продати квартиру. Особливо це стосується будинків у спальних районах, де будівлі розташовані настільки близько одна до одної, що сусіди можуть практично спостерігати один за одним, дивлячись у вікна будинку навпроти.