Якщо ви хочете придбати власне житло, фахівці АН «Європа», які займаються продажем квартир в Одесі, радять приділити особливу увагу його плануванню. Визначаючись із площею квартири та кількістю кімнат у ній, слід враховувати склад сім’ї. Якщо вона велика, потрібно подбати про наявність приміщень для зберігання одягу та взуття на кожен сезон, запасу продуктів харчування. Для цього можуть слугувати:

- просторий передпокій;
- великий балкон або лоджія;
- кладова;
- ніша для облаштування шафи.
Якщо у вас велика бібліотека, варто передбачити місце для встановлення шаф та полиць для книг. Якщо в родині є любителі спорту, потрібно виділити приміщення або хоча б відгороджений перегородкою куточок для тренажерів чи спортивного інвентарю.
Якщо в сім’ї є людина з інвалідністю чи літній член родини, не варто купувати квартиру з великою кількістю поворотів і коридорів. Натомість просторий передпокій та санвузол будуть дуже доречними.
Доволі поширені варіанти
У типових будинках часто трапляються дво- та трикімнатні квартири з довгим коридором, уздовж якого розташовані кімнати одна за одною. Сьогодні таке рішення вважається не дуже вдалим. Лінійне планування виправдане тільки у випадках, якщо в сім’ї 2–4 підлітків. Воно дозволяє виділити дві кімнати для дітей (по одному або двоє у кожній) та окреме приміщення для батьків.
Найгірші варіанти планування
При виборі квартири потенційному покупцеві слід одразу відкинути варіанти житла, які мають:
- прохідні або вузькі довгі кімнати-пенали;
- незручне розташування дверей і вікон;
- маленьку кухню;
- тісний санвузол.
Правильно спроектована квартира обов’язково має три основні зони: гостьову, приватну та особисту. До гостьової зони належать їдальня, вітальня та кухня. Приватна зона включає ванну, спальню та дитячу. До особистої території відносять гардеробну, спортзал, кабінет тощо.
Типове планування у старих будинках
Для тих, хто віддає перевагу типовим квартирам у старому фонді, підготовлений огляд різних варіантів житла у панельних та цегляних будинках. Для бажаючих купити однокімнатну квартиру будуть корисні статті:
- «Дешевше не буває: найскромніше житло для невибагливих»;
- «Цегляні будинки: плюси та мінуси типових серій»;
- «Апгрейд радянських панельок: більше, новіше, зручніше»;
- «Серійні панельки: порівняльна характеристика однокімнатних квартир».
Такі матеріали містять багато корисної інформації як для покупців із мінімальним бюджетом, так і для тих, хто шукає комфортніший варіант.
Особливості сучасного планування
Планування житлового простору в новобудовах значно відрізняється від типових квартир радянського періоду. Багато забудовників пропонують вільне планування, коли ще під час будівництва власник квартири може замовити планування на свій розсуд. Інший варіант – здача житла без міжкімнатних перегородок, які встановлюються покупцем самостійно.
Основні характеристики сучасного планування:
- просторі кухні-їдальні, що виконують функцію вітальні;
- відсутність темних довгих коридорів і прохідних кімнат;
- наявність гостьового санвузла та підсобних приміщень.
Квартири-студії
Новинкою останніх років стали квартири-студії. Це компактне житло з мінімальною кількістю перегородок. Їх переваги:
- доступна ціна;
- низькі комунальні платежі;
- швидке прибирання та ремонт.
Для створення квартири-студії найкраще підходять будинки з монолітно-каркасною технологією будівництва.
Спеціалісти АН «Європа» допоможуть обрати найкращий варіант житла відповідно до ваших потреб.